A tento vyjednávací trik znáte?

16.10.2019 08:10

Situace – zpráva z tisku:

Trump: Obchodní válka mezi Čínou a USA může skončit. USA a Čína se posunuly v jednání o dohodě. Spojené státy odloží zavedení cel, která měla vstoupit v platnost příští týden. Oznámil to americký prezident Donald Trump. Obě země dokončily první fázi dohody.

Čína (o 2 dny později): Poslední zprávy naznačují, že Čína chce dále jednat před podpisem částečné obchodní dohody, která se upekla na sklonku minulého týdne ve Washingtonu.

(zdroje: byznysnoviny.cz, kurzy.cz)

Trocha teorie (jak to vidíme my):

Jednou z vyjednávacích taktik je vadnoucí krása. Jedna ze stran ji většinou použije v situaci, kdy při samotném vyjednávání nedokázala získat to, co chtěla. Dodatečnou výhodu se tak snaží získat buď tím, že smlouvu neplní v plné výši nebo se výhodu snaží získat po skončení jednání, před samotným podpisem smlouvy. Některá ze stran může dodatečně přicházet s požadavky, které nebyly předmětem jednání nebo při samotném jednání byly uzavřeny a dohodnuty. Tento postup vnáší do vyjednávání velmi silný prvek nedůvěry a nejistoty.

Použití různých vyjednávacích taktik (včetně překonávání nedůvěry a navazování vztahu) mají velice dobře rozpracováno policejní vyjednavači, pro které to někdy může být jejich hlavní výhoda. Jak se v krizových situacích rozhodují a jak to můžeme přenést do byznysu, nám ukáže bývalý šéf vyjednavačů Policie ČR, spolu s experty ze společnosti Interquality v kurzu, který je v ČR unikátní. Na konkrétních příkladech si ukážeme a procvičíme několik vyjednávacích postupů, které můžete použít hned následující den ve své každodenní praxi.

Tímto všechny zvu na jedinečný seminář:  „KDYŽ NENÍ KAM USTOUPIT“ 7. listopadu 2019 v Praze. Každý čtenář tohoto příspěvku má nárok na slevu 33% z ceny semináře. Tentokrát nemusíte vyjednávat, stačí při rezervaci svého místa říci heslo „vyjednávací hra“.

Chcete se o vyjednávání dozvědět víc?

Zajímá vás oblast vyjednávání? Chcete se stát lepšími vyjednavači? Přejete si být v kontaktu s lidmi, pro které je vyjednávání koníčkem i prací? Máme pro vás nabídku podpory v teorii i v praxi.

Chcete-li se sami zlepšit ve vyjednávání, jsou pro vás připraveny kurzy vyjednávání v různých úrovních obtížnosti. Spojuje se v nich teorie s mnoha praktickými ukázkami. Na stránkách www.interquality.cz najdete všechny potřebné informace.

Chcete-li pomoci s reálným vyjednáváním nebo se chcete nechat při vyjednávání doprovázet nebo zcela zastupovat, tak můžete využít služby profesionálních vyjednavačů na www.vyjednavame.cz.

Máme rádi vyjednávání, a proto vám přinášíme reálné situace a náš komentář k tomu, jak je vidíme z našeho profesionálního pohledu. Zároveň nás potěší, pokud se o vyjednávání budete chtít dozvědět více nebo se v něm budete chtít zdokonalit. Upozorňujeme na to, že se jedná pouze o náš názor, založený na informacích z médií a zhuštěný pro potřeby tohoto článku.

Zpět

Kontakt

Miroslav Konopáč

606 748 820

© 2015 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode