Argumentační fauly a manipulace

24.04.2020 12:09

Situace – zpráva z tisku: Trump odmítá zachraňovat lidské životy

 

Šéf WHO řekl, že doufá, že si Trumpova vláda rozmyslí své rozhodnutí zastavit financování této organizace a bude dál pokračovat v záchraně životů.

Zdroj: lidovky.cz

Soud na sebe bere odpovědnost za dopady na životy, zdraví či hospodářství České republiky, míní prezident Miloš Zeman v reakci na rozhodnutí pražského městského soudu, který zrušil čtyři opatření ministerstva zdravotnictví.

Zdroj: idnes.cz

Trocha teorie (jak to vidíme my):

Nejen při vyjednávání se někdy dostáváme do situací, kdy protistrana používá argumentační fauly a manipulace. Snaží se nás ovlivnit pomocí vyjádření, která mohou na první pohled vypadat logicky. Vytváří myšlenkové konstrukce, které mohou méně pozorné posluchače pohnout k jednání, které je pro něj nevýhodné nebo nadměrně vychází vstříc potřebám protistrany.

V úvodu zmíněná vyjádření se snaží dát rovnítko mezi dvě přímo nesouvisející události a vyvolat šok a hrůzu. Cílem zřejmě je získat pozornost, ústupky a ovlivnit budoucí chování.

Jelikož se s podobnými postupy setkáváme čím dál častěji a obrana proti nim nemusí být jednoduchá, tak máme pro všechny zájemce skvělou zprávu. Již na podzim se budete moci zdokonalit v rozeznávání argumentačních faulů a manipulací a nacvičit si obranu proti nim na novém semináři: „Když pravidla neplatí“ společnosti Interquality.  

Chcete se o vyjednávání dozvědět víc? Vyjednávání je náš život!

Chcete umět používat podobné vyjednávací postupy? Chcete se naučit číst v tom, co při vyjednávání naznačuje druhá strana? Rádi byste poznali, že druhá strana už vyjednává? Můžeme o tom diskutovat tady nebo vás rádi přivítáme na našich webových stránkách.

Zajímá vás oblast vyjednávání? Chcete se stát lepšími vyjednavači? Přejete si být v kontaktu s lidmi, pro které je vyjednávání koníčkem i prací? Máme pro vás nabídku podpory v teorii i v praxi.

Chcete-li se sami zlepšit ve vyjednávání, jsou pro vás připraveny kurzy vyjednávání v různých úrovních obtížnosti. Spojuje se v nich teorie s mnoha praktickými ukázkami. Na stránkách www.interquality.cz najdete všechny potřebné informace.

Chcete-li pomoci s reálným vyjednáváním nebo se chcete nechat při vyjednávání doprovázet nebo zcela zastupovat, tak můžete využít služby profesionálních vyjednavačů na www.vyjednavame.cz.

Máme rádi vyjednávání, a proto vám přinášíme reálné situace a náš komentář k tomu, jak je vidíme z našeho profesionálního pohledu. Zároveň nás potěší, pokud se o vyjednávání budete chtít dozvědět více nebo se v něm budete chtít zdokonalit. Upozorňujeme na to, že se jedná pouze o náš názor, založený na informacích z médií a zjednodušený pro potřeby tohoto článku.

Zpět

Kontakt

Miroslav Konopáč

606 748 820

© 2015 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode