Demonstrace síly ve vyjednávací praxi: Premiér vs Primátor

19.09.2019 09:02

Situace – zpráva z tisku:

Premiér Andrej Babiš sdělil pražskému primátorovi Zdeňku Hřibovi, že Praha výměnou za výstavbu plánované úřednické čtvrti v Letňanech nedostane od státu vůbec nic. Jednání podle svých slov Babiš musel ukončit, nabídku primátorovi dal písemně a očekává, že pokud bude mít zájem, bude na ni reagovat.

Primátor Hřib: "Pan premiér mi sdělil, že Praha nedostane od státu vůbec nic, a s tímto jsme se rozešli. Myslím, že Praha využije teď Letňany spíše k řešení krize dostupnosti bydlení," řekl Hřib.

(zdroj: aktualne.cz)

Trocha teorie (jak to vidíme my):

V těchto vyjádřeních můžeme vidět několik vyjednávacích postupů, které učíme i na našich kurzech.

„Nedostanete vůbec nic“ – zde vyjednavač nasadil cenu velmi nízko, aby si vytvořil velký VYJEDNÁVACÍ PROSTOR a měl kam ustupovat.

„Jednání musel ukončit“ – DEMONSTRACE SÍLY

„Nabídku dal písemně“ – „ÚSTUPOVÁ CESTA“, známka toho, že jsem připraven v jednáních pokračovat

„Praha využije teď Letňany spíše k řešení krize dostupnosti bydlení“ – BATNA, její sdělení může někdy posílit vyjednávací stranu.

Chcete se o vyjednávání dozvědět víc?

Zajímá vás oblast vyjednávání? Chcete se stát lepšími vyjednavači? Přejete si být v kontaktu s lidmi, pro které je vyjednávání koníčkem i prací? Máme pro vás nabídku podpory v teorii i v praxi.

Chcete-li se sami zlepšit ve vyjednávání, jsou pro vás připraveny kurzy vyjednávání v různých úrovních obtížnosti. Spojuje se v nich teorie s mnoha praktickými ukázkami. Na stránkách www.interquality.cz najdete všechny potřebné informace.

Chcete-li pomoci s reálným vyjednáváním nebo se chcete nechat při vyjednávání doprovázet nebo zcela zastupovat, tak můžete využít služby profesionálních vyjednavačů na www.vyjednavame.cz.

Máme rádi vyjednávání, a proto vám přinášíme reálné situace a náš komentář k tomu, jak je vidíme z našeho profesionálního pohledu. Zároveň nás potěší, pokud se o vyjednávání budete chtít dozvědět více nebo se v něm budete chtít zdokonalit. Upozorňujeme na to, že se jedná pouze o náš názor, založený na informacích z médií a zhuštěný pro potřeby tohoto článku.

Zpět

Kontakt

Miroslav Konopáč

606 748 820

© 2015 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode