Jste už za zenitem?

02.12.2019 08:43

Situace – zpráva z tisku: Jak budeme měřit zenit zpěvačky?

Blesk: „Za hvězdy programu s neodmyslitelnou tombolou byly avizovány zpěvačky za zenitem, Helena Vondráčková a Marie Rottrová.“

Helena Vondráčková: „Velmi mě to urazilo. Nejsem zpěvačka, která končí kariéru a nechce dál pracovat. Koncertuji, mé sály jsou vyprodány,“ řekla před soudem Vondráčková.

Zdroj: idnes.cz

Trocha teorie (jak to vidíme my):

Na našich kurzech Argumentace, Přesvědčování i Vyjednávání učíme, že bychom si měli před jednáním připravit Argumenty tak, aby byly silné a dokazatelné. Tvrdíme, že vždy musíte být připraveni na otázku: „Jak to můžeš dokázat?“ Jedno z dalších pravidel zní, že důkaz použitý v argumentaci musí být přijatelný pro obě strany. Měl by tedy splňovat vše, co se od Objektivních kritérií, která nemůže ani jedna strana ovlivnit ve svůj prospěch, očekává. Objektivním kritériem může být cokoliv, co budou všechny strany respektovat.

Z našeho pohledu tedy nabízí zpěvačka jedno z možných objektivních kritérií – obsazenost sálů, ve kterých vystupuje. Dále se nabízí například rozsah hlasu, pohybové schopnosti, hranost v médiích a mnoho dalších. Zda bude soud s nějakými objektivními kritérii pracovat, teprve uvidíme.

Chcete se o Argumentaci a Objektivních kritériích dozvědět víc?

Chcete umět přesvědčivě argumentovat? Chcete být přesvědčivější? Argumentace a přesvědčování jsou dovednosti, které pilujeme buď samostatně, nebo jako součást kurzů Vyjednávání. Argumentace a přesvědčování jsou totiž dvě nezbytné složky vyjednávání. A vyjednávání je náš život.

Chcete-li své dovednosti zlepšit, jsou pro vás připraveny kurzy vyjednávání v různých úrovních obtížnosti. Spojuje se v nich teorie s mnoha praktickými ukázkami. Na stránkách www.interquality.cz najdete všechny potřebné informace.

Chcete-li pomoci s reálným vyjednáváním nebo se chcete nechat při vyjednávání doprovázet nebo zcela zastupovat, tak můžete využít služby profesionálních vyjednavačů na www.vyjednavame.cz.

Máme rádi vyjednávání, a proto vám přinášíme reálné situace a náš komentář k tomu, jak je vidíme z našeho profesionálního pohledu. Zároveň nás potěší, pokud se o vyjednávání budete chtít dozvědět více nebo se v něm budete chtít zdokonalit. Upozorňujeme na to, že se jedná pouze o náš názor, založený na informacích z médií a zjednodušený pro potřeby tohoto článku.

Zpět

Kontakt

Miroslav Konopáč

606 748 820

© 2015 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode