Kdo buduje vztahy, ten lépe vyjednává

24.08.2018 09:11

Situace – zpráva z tisku:

Ruský prezident Vladimir Putin dnes odpoledne na skok navštívil Rakousko, aby se zastavil na svatbě tamní ministryně zahraničí, 53leté Karin Kneisslové.

Podle serveru Standard.de Putin předal nevěstě, která ho čekala před vchodem do hostince Tscheppe v obci Gamlitz na jihu Štýrska, kytici. Novomanželům pak pronesl přípitek v němčině. Pětašedesátiletý politik s Kneisslovou na terase podniku také tancoval.

(zdroj: ceskenoviny.cz)

Trocha teorie (jak to vidíme my):

Každé vyjednávání má několik aspektů, které bychom měli mít na paměti. Na jedné straně to je správný postup – technická stránka procesu. Na straně druhé však doporučujeme brát ohled i na vztahovou stránku. Nevyjednávají spolu stroje nebo firmy. Vyjednávají spolu lidé. A lidé mají emoce.

Emoční stránka, vztahy mezi lidmi, hrají roli ve všech vyjednáváních, včetně těch jednorázových. Málokdy můžeme říci, že se už s protistranou nikdy neuvidíme, že nemusíme dbát na pocity. Vždy je tu šance na to, že se opět potkáme a potom můžeme navázat na to dobré nebo nás naopak zablokuje konflikt z minulosti.

Takto se můžeme dívat i na návštěvu na svatbě. Tato významná chvíle v životě už bude pro vrcholného politika navždy spojena se vzájemným setkáním a může v budoucnu pomoci k dohodě při důležitých mezistátních jednáních.

Navázání vztahu je důležité v byznysu. Je však otázkou života při policejním vyjednávání. Proto se této oblasti detailně věnujeme i v našem unikátním semináři „KDYŽ NENÍ KAM USTOUPIT“, který vede elitní policejní vyjednavač, koordinátor krizového vyjednávání v Policii ČR. Poslední letošní šance prožít vyjednávání doslova o život se uskuteční 2. 10. 2018 a jste srdečně zváni. Když se naučíte navázat vztah se zločincem, tak už vás možná ani v byznysu nic nepřekvapí.

Chcete se o vyjednávání dozvědět víc?

Zajímá vás oblast vyjednávání? Chcete se stát lepšími vyjednavači? Přejete si být v kontaktu s lidmi, pro které je vyjednávání koníčkem i prací? Máme pro vás nabídku podpory v teorii i v praxi.

Chcete-li se sami zlepšit ve vyjednávání, jsou pro vás připraveny kurzy vyjednávání v různých úrovních obtížnosti. Spojuje se v nich teorie s mnoha praktickými ukázkami. Na stránkách www.interquality.cz najdete všechny potřebné informace.

Chcete-li pomoci s reálným vyjednáváním nebo se chcete nechat při vyjednávání doprovázet nebo zcela zastupovat, tak můžete využít služby profesionálních vyjednavačů na www.vyjednavame.cz.

Máme rádi vyjednávání, a proto vám přinášíme reálné situace a náš komentář k tomu, jak je vidíme z našeho profesionálního pohledu. Zároveň nás potěší, pokud se o vyjednávání budete chtít dozvědět více nebo se v něm budete chtít zdokonalit. Upozorňujeme na to, že se jedná pouze o náš názor, založený na informacích z médií a zhuštěný pro potřeby tohoto článku.

Zpět

Kontakt

Miroslav Konopáč

606 748 820

© 2015 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode