Když není kam ustoupit

14.02.2018 10:30

Situace – zpráva z tisku:

Předseda vítězného hnutí ANO Andrej Babiš považuje za zbytečné v tuto chvíli jednat o koaliční vládě.

„Bohužel strany kategoricky odmítají spolupráci s námi a je to tak kategorické, že vyjednávat o nějaké koaliční vládě nemá smysl,“ řekl Babiš.

(zdroj: irozhlas.cz)

Trocha teorie (jak to vidíme my):

Každý se někdy dostal do situace, která vypadala beznadějně. Mnoho z nás si už někdy řeklo: USTOUPIT NENÍ KAM. Případně jsme podobná slova slyšeli od protistrany. Když vám však někdo říká, že už dál ustoupit nemůže, že je to poslední možná varianta, že už nemůže dál jednat, tak se nad tím vždy zamyslete.

Může to být pravda. Častěji se však jedná o formu manipulace nebo pouze o nedostatek kreativity. Vyjednavač je zodpovědný za to, že se vždy bude snažit hledat další a další možná řešení, která povedou k cíli. A slovo cíl je klíčové. Náš cíl může být velmi odlišný od cíle protistrany.

S podobnými situacemi, kdy se zdá ústupek nemožný, se často setkávají policejní vyjednavači. Kam chcete ustoupit, když vyjednáváte s někým, kdo stojí na kraji střechy a vyhrožuje skokem? Kam ustoupíte, když únosce drží někomu u krku nůž? Policejní metodika je tedy detailně vypracovaná a překvapivě ji lze použít i v obchodním vyjednávání.

Jak skloubit policejní metody vyjednávání a vyjednávání v byznysu, vám ukážeme v unikátním semináři s koordinátorem krizového vyjednávání v Policii ČR a lektory specializovanými na vyjednávání.

„KDYŽ NENÍ KAM USTOUPIT“ 20. března 2018 v Praze.

Chcete se o vyjednávání dozvědět víc?

Zajímá vás oblast vyjednávání? Chcete se stát lepšími vyjednavači? Přejete si být v kontaktu s lidmi, pro které je vyjednávání koníčkem i prací? Máme pro vás nabídku podpory v teorii i v praxi.

Chcete-li se sami zlepšit ve vyjednávání, jsou pro vás připraveny kurzy vyjednávání v různých úrovních obtížnosti. Spojuje se v nich teorie s mnoha praktickými ukázkami. Na stránkách www.interquality.cz najdete všechny potřebné informace.

Chcete-li pomoci s reálným vyjednáváním nebo se chcete nechat při vyjednávání doprovázet nebo zcela zastupovat, tak můžete využít služby profesionálních vyjednavačů na www.vyjednavame.cz.

Máme rádi vyjednávání, a proto vám přinášíme reálné situace a náš komentář k tomu, jak je vidíme z našeho profesionálního pohledu. Zároveň nás potěší, pokud se o vyjednávání budete chtít dozvědět více nebo se v něm budete chtít zdokonalit. Upozorňujeme na to, že se jedná pouze o náš názor, založený na informacích z médií a zhuštěný pro potřeby tohoto článku.

Zpět

Kontakt

Miroslav Konopáč

606 748 820

© 2015 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode