Peníze ano, ale jak je rozdělit?

28.05.2020 17:16

Situace – zpráva z tisku: Peníze ano, ale jak je rozdělit?

Země Evropské unie by měly mít na boj s následky pandemie nového koronaviru k dispozici 750 miliard eur, tedy přes 20 bilionů korun. Navrhla to Evropská komise.

Česko by mělo dostat téměř 20 miliard eur z krizové pomoci státům EU. Babiš s rozdělením nesouhlasí. Odmítá, aby ve výpočtu hrála velkou roli nezaměstnanost.

Zdroj: ihned.cz; ČTK

Trocha teorie (jak to vidíme my):

Na našich kurzech vyjednávání učíme, že bychom si měli s partnery stanovit Objektivní kritéria, podle kterých budeme posuzovat vhodnost nebo správnost navrhovaného řešení. Objektivním kritériem může byt cokoliv, co budou všechny strany respektovat.

Při dalších vyjednáváních v Evropském parlamentu asi uvidíme jednomyslný souhlas s potřebou finanční podpory, ale zásadní rozdíly v pohledu na její rozdělování. Každý člen EU má totiž své zájmy, potřeby, obavy a postoje, se kterými je nutné počítat. 

Jelikož nelze vyjednat 27 různých dohod, tak se dá očekávat vznik různých koalic, které se budou snažit dohodnout tak, aby to každý člen mohl prezentovat jako výhru nebo úspěch.

Podobné situace zažívají i účastníci našich kurzů. Vyzkoušet si to mohou již 9.-10.6.2020 na veřejném kurzu vyjednávání.

Chcete se o vyjednávání dozvědět víc? Vyjednávání je náš život!

Chcete umět používat podobné vyjednávací postupy? Chcete se naučit číst v tom, co při vyjednávání naznačuje druhá strana? Rádi byste poznali, že druhá strana už vyjednává? Můžeme o tom diskutovat tady nebo vás rádi přivítáme na našich webových stránkách.

Zajímá vás oblast vyjednávání? Chcete se stát lepšími vyjednavači? Přejete si být v kontaktu s lidmi, pro které je vyjednávání koníčkem i prací? Máme pro vás nabídku podpory v teorii i v praxi.

Chcete-li se sami zlepšit ve vyjednávání, jsou pro vás připraveny kurzy vyjednávání v různých úrovních obtížnosti. Spojuje se v nich teorie s mnoha praktickými ukázkami. Na stránkách www.interquality.cz najdete všechny potřebné informace.

Chcete-li pomoci s reálným vyjednáváním nebo se chcete nechat při vyjednávání doprovázet nebo zcela zastupovat, tak můžete využít služby profesionálních vyjednavačů na www.vyjednavame.cz.

Máme rádi vyjednávání, a proto vám přinášíme reálné situace a náš komentář k tomu, jak je vidíme z našeho profesionálního pohledu. Zároveň nás potěší, pokud se o vyjednávání budete chtít dozvědět více nebo se v něm budete chtít zdokonalit. Upozorňujeme na to, že se jedná pouze o náš názor, založený na informacích z médií a zjednodušený pro potřeby tohoto článku.

Zpět

Kontakt

Miroslav Konopáč

606 748 820

© 2015 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode