Použití hrozby ve vyjednávání

06.05.2019 15:06

Situace – zpráva z tisku:

Spojené státy od pátku zvýší současné desetiprocentní clo na zboží z Číny v objemu 200 miliard dolarů (4,6 bilionu Kč) ročně. Na twitteru to v neděli oznámil prezident Donald Trump. Clo bude nově činit 25 procent. Obchodní jednání s Čínou podle něj pokračují, ale příliš pomalu.

Čína zvažuje, že zruší jednání se Spojenými státy o vzájemném obchodu poté, co americký prezident Donald Trump uvedl, že Spojené státy od pátku zvýší současné desetiprocentní clo na zboží z Číny. Další kolo schůzek, od kterého se čekalo završení několikaměsíčního procesu, je přitom naplánováno na tento týden.

 (zdroje: echo24.cz, fxstreet.cz)

Trocha teorie (jak to vidíme my):

Jednou z vyjednávacích taktik, je použití hrozby. Jedna ze stran ji většinou použije v situaci, kdy si myslí, že je silnější nebo se chce takto jevit protistraně. Je to legitimní taktika, která v sobě ale skrývá určitá rizika. Vždy si je třeba uvědomit, jakou reakci tento postup vyvolá u protistrany. Zvážit, zda je opravdu použití hrozby efektivnější, než další trpělivé vyjednávání. Počítat s tím, že to u protistrany může vyvolat silnou negativní reakci a jednání přeruší nebo dokonce ukončí. Co však bývá u použití hrozby klíčové, je ochota hrozbu naplnit a prakticky ji realizovat. Pokud totiž ne a protistrana to odhalí, tak svou vyjednávací pozici velice oslabím.

Použití této taktiky mají velice dobře rozpracováno policejní vyjednavači, pro které to někdy může být jejich hlavní výhoda. Jak se v krizových situacích rozhodují a jak to můžeme přenést do byznysu, nám ukáže bývalý šéf vyjednavačů Policie ČR, spolu s experty ze společnosti Interquality. Na konkrétních příkladech si ukážeme a procvičíme několik vyjednávacích postupů (včetně hrozby), které můžete použít hned následující den ve své praxi.

Tímto všechny zvu na jedinečný seminář:  „KDYŽ NENÍ KAM USTOUPIT“ 21. května 2019 v Praze.

Chcete se o vyjednávání dozvědět víc?

Zajímá vás oblast vyjednávání? Chcete se stát lepšími vyjednavači? Přejete si být v kontaktu s lidmi, pro které je vyjednávání koníčkem i prací? Máme pro vás nabídku podpory v teorii i v praxi.

Chcete-li se sami zlepšit ve vyjednávání, jsou pro vás připraveny kurzy vyjednávání v různých úrovních obtížnosti. Spojuje se v nich teorie s mnoha praktickými ukázkami. Na stránkách www.interquality.cz najdete všechny potřebné informace.

Chcete-li pomoci s reálným vyjednáváním nebo se chcete nechat při vyjednávání doprovázet nebo zcela zastupovat, tak můžete využít služby profesionálních vyjednavačů na www.vyjednavame.cz.

Máme rádi vyjednávání, a proto vám přinášíme reálné situace a náš komentář k tomu, jak je vidíme z našeho profesionálního pohledu. Zároveň nás potěší, pokud se o vyjednávání budete chtít dozvědět více nebo se v něm budete chtít zdokonalit. Upozorňujeme na to, že se jedná pouze o náš názor, založený na informacích z médií a zhuštěný pro potřeby tohoto článku.

Zpět

Kontakt

Miroslav Konopáč

606 748 820

© 2015 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode