Vyhrát nebo přežít?

21.05.2018 09:41

Situace – zpráva z tisku: Buď vás ochráníme, nebo zemřete. Trump vyslal Kimovi jasný vzkaz.

„Pokud na setkání dojde a bude úspěšné, Kim získá velmi silnou ochranu. Zůstane ve své zemi a povede ji. Jeho země bude velmi bohatá,“ řekl Trump novinářům.

Druhým dechem ale vyslovil i varování. Pokud diplomacie v jednání o jaderném odzbrojení KLDR selže, bude severokorejský diktátor podle amerického prezidenta svržen a zabit rebely stejně jako Muammar Kaddáfí v Libyi.

Zdroj: novinky.cz

Trocha teorie (jak to vidíme my):

Při vyjednávání se někdy dostáváme do situací, které vypadají, jako ber nebo nech být. Méně zkušený vyjednavač to považuje za slepou uličku, která nabízí opravdu pouze tyto dvě varianty: přijmout nabídku protistrany nebo skončit vyjednávání. Jako profesionální vyjednavači doporučujeme mnoho způsobů, jak se v takových situacích zachovat. Jedním z nich je testování protistrany a její odhodlanosti splnit jednu z nabízených variant.

Důrazně doporučujeme zasadit každé takové ultimativní vyjádření do souvislostí. Podívat se na historii vzájemných vyjednávání a kroků, které protistrana podnikla. Posuzovat možnosti, které jedna i druhá strana má. V tomto konkrétním případě, bychom Kimovi doporučili velkou ostražitost a pečlivé zvážení možných variant. Pravděpodobnost naplnění hrozby je totiž výrazně vyšší, než kdykoliv v minulosti.

Shodou okolností se s podobnou vyjednávací situací mohou potkat i účastníci našich kurzů a vyzkoušet si její řešení osobně.

Chcete se o vyjednávání dozvědět víc? Vyjednávání je náš život!

Chcete umět používat podobné vyjednávací postupy? Chcete se naučit číst v tom, co při vyjednávání naznačuje druhá strana? Rádi byste poznali, že druhá strana už vyjednává? Můžeme o tom diskutovat tady nebo vás rádi přivítáme na našich webových stránkách.

Zajímá vás oblast vyjednávání? Chcete se stát lepšími vyjednavači? Přejete si být v kontaktu s lidmi, pro které je vyjednávání koníčkem i prací? Máme pro vás nabídku podpory v teorii i v praxi.

Chcete-li se sami zlepšit ve vyjednávání, jsou pro vás připraveny kurzy vyjednávání v různých úrovních obtížnosti. Spojuje se v nich teorie s mnoha praktickými ukázkami. Na stránkách www.interquality.cz najdete všechny potřebné informace.

Chcete-li pomoci s reálným vyjednáváním nebo se chcete nechat při vyjednávání doprovázet nebo zcela zastupovat, tak můžete využít služby profesionálních vyjednavačů na www.vyjednavame.cz.

Máme rádi vyjednávání, a proto vám přinášíme reálné situace a náš komentář k tomu, jak je vidíme z našeho profesionálního pohledu. Zároveň nás potěší, pokud se o vyjednávání budete chtít dozvědět více nebo se v něm budete chtít zdokonalit. Upozorňujeme na to, že se jedná pouze o náš názor, založený na informacích z médií a zjednodušený pro potřeby tohoto článku.

Zpět

Kontakt

Miroslav Konopáč

606 748 820

© 2015 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode