Vyjednávací hry kolem nás - Kapsch

20.10.2016 13:21

Situace – zpráva z tisku:

S obřím kontraktem na mýto se svezl i nákup předražených palubních jednotek. Stejně, jako se stát vyhnul otevřenému výběrovému řízení, kdy obří kontrakt na správu mýtného systému přiklepl napřímo společnosti Kapsch, vyhnul se stejným kontraktem i soutěži na nákup nových palubních jednotek. Dodá je rovněž Kapsch a to za cenu, která je podle týdeníku Dotyk o polovinu vyšší, než je běžná cena na trhu. (zdroj: neovlivni.cz)

Trocha teorie (jak to vidíme my):

Jedním ze základních principů vyjednávání, je podle nás „Něco za něco“. Na našich kurzech učíme nedávat nic zadarmo. Za každý ústupek bychom měli chtít protiplnění. V tomto případě by to tedy mohla být sleva na mýtném, za kterou si řekneme o kontrakt na krabičky.

Dalším principem, na kterém dle nás stojí vyjednávání, je „Různá hodnota ústupků“. I s tou lze pracovat velmi kreativně a chápání rozdílnosti hodnoty ústupku, je velký pomocník při vyjednávání. Patrně i zde je dodatečný kontrakt vnímán různě a má pro obě strany různou hodnotu.

Zamyslete se nad tím, jaké máte vy možnosti využít tyto principy? Setkáváte se s podobnými postupy při vyjednávání ve vaší práci? Chcete je umět efektivně používat i řešit? Rádi s vámi budeme diskutovat tady nebo vás rádi přivítáme na našich webových stránkách.

Chcete se o vyjednávání dozvědět víc?

Zajímá vás oblast vyjednávání? Chcete se stát lepšími vyjednavači? Přejete si být v kontaktu s lidmi, pro které je vyjednávání koníčkem i prací? Máme pro vás nabídku podpory v teorii i v praxi.

Chcete-li se sami zlepšit ve vyjednávání, jsou pro vás připraveny kurzy vyjednávání v různých úrovních obtížnosti. Spojuje se v nich teorie s mnoha praktickými ukázkami. Na stránkách www.interquality.cz najdete všechny potřebné informace.

Chcete-li pomoci s reálným vyjednáváním nebo se chcete nechat při vyjednávání doprovázet nebo zcela zastupovat, tak můžete využít služby profesionálních vyjednavačů na www.vyjednavame.cz.

Máme rádi vyjednávání, a proto komentujeme skutečné situace z veřejného života a nabízíme vám pohled profesionálních vyjednavačů. Zároveň nás potěší, pokud se o vyjednávání budete chtít dozvědět více nebo se v něm budete chtít zdokonalit. Upozorňujeme na to, že naše komentáře jsou založeny na informacích z médií a obsahují náš subjektivní názor, zjednodušený pro potřeby tohoto článku.

Zpět

Kontakt

Miroslav Konopáč

606 748 820

© 2015 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode