Vyjednávací hry kolem nás - Snědli už Řekové celý salám?

09.03.2017 12:09

Situace – zpráva z tisku: V Evropě rostou obavy z Řecka

Řecké zadlužení znovu ožívá. Najít ale řešení ke snížení dluhu, které by uspokojilo Řecko, mezinárodní věřitele a investory, nebude rozhodně snadné“.

Jak se vyvíjely půjčky Řecku:

2010: 110 miliard Euro

2012: 130 miliard Euro

2012: 44 miliard Euro

2015: 86 miliard Euro

2016: 10 miliard Euro

2017: 86 miliard Euro v jednání

V průběhu let došlo také k odkladům splátek a výměně dluhopisů s kratší splatností, za dluhopisy se splatností delší.

Zdroj: patria.cz, wikipedie

Trocha teorie (jak to vidíme my):

Na našich kurzech vyjednávání pracujeme s Vyjednávacími taktikami. Jsou to postupy, kdy se vyjednavač snaží získat více, než by získal bez jejich použití. Jednou z velmi oblíbených taktik, je tzv. Salámová metoda. Je to postup, kdy si neřekneme najednou o vše, ale získáváme ústupky po malých krůčcích. Ústupek po ústupku, jako kolečko salámu za kolečkem salámu. Na konci vyjednávání pak může dojít k tomu, že je šiška salámu pryč a druhá strana za to nic nezískala.

Tuto taktiku často velice dobře ovládají děti: ještě kousek/ještě 5 minut/ještě jednou/za chvilku… až dosáhnou všeho toho, co bychom jim najednou určitě nedovolili nebo co by najednou nedostaly.

Dobrou zprávou je, že na tuto taktiku existují jednoduché a velice efektivní způsoby obrany. Napište nám, jaké obranné prostředky v takových situacích používáte a jak jsou efektivní. Rádi s vámi budeme diskutovat buď zde, nebo na našich kurzech. Tam si taktiky vyzkoušíte nejen používat, ale i důrazně odmítat.

Chcete se o vyjednávání dozvědět víc? Vyjednávání je náš život!

Chcete umět používat podobné vyjednávací postupy? Chcete se naučit číst v tom, co při vyjednávání naznačuje druhá strana? Rádi byste poznali, že druhá strana už vyjednává? Můžeme o tom diskutovat tady nebo vás rádi přivítáme na našich webových stránkách.

Zajímá vás oblast vyjednávání? Chcete se stát lepšími vyjednavači? Přejete si být v kontaktu s lidmi, pro které je vyjednávání koníčkem i prací? Máme pro vás nabídku podpory v teorii i v praxi.

Chcete-li se sami zlepšit ve vyjednávání, jsou pro vás připraveny kurzy vyjednávání v různých úrovních obtížnosti. Spojuje se v nich teorie s mnoha praktickými ukázkami. Na stránkách www.interquality.cz najdete všechny potřebné informace.

Chcete-li pomoci s reálným vyjednáváním nebo se chcete nechat při vyjednávání doprovázet nebo zcela zastupovat, tak můžete využít služby profesionálních vyjednavačů na www.vyjednavame.cz.

Máme rádi vyjednávání, a proto vám přinášíme reálné situace a náš komentář k tomu, jak je vidíme z našeho profesionálního pohledu. Zároveň nás potěší, pokud se o vyjednávání budete chtít dozvědět více nebo se v něm budete chtít zdokonalit. Upozorňujeme na to, že se jedná pouze o náš názor, založený na informacích z médií a zjednodušený pro potřeby tohoto článku.

Zpět

Kontakt

Miroslav Konopáč

606 748 820

© 2015 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode