Vyjednávání se Severní Koreou je ztráta času

20.10.2017 08:22

Situace – zpráva z tisku: Vyjednávání se Severní Koreou je ztráta času

Americký prezident Donald Trump: „Vyjednávání s malým rakeťákem je ztráta času. Uděláme, co je třeba.“

Ministr zahraničí USA Rex Tillerson: „Spojené státy udržují se Severní Koreou komunikační kanály a zjišťují, nakolik je severokorejský režim ochoten jednat o svém jaderném programu.“

Zdroj: idnes.cz

Trocha teorie (jak to vidíme my):

Z pohledu nás, profesionálních vyjednavačů, je výše zmíněný rozpor ve vyjádřeních politiků pouze zdánlivý. Může se totiž jednat o použití taktiky hodný a zlý. Tato taktika dává protistraně na výběr ze dvou možností, kdy každá z nich by samostatně byla nepřijatelná. Pokud však ten, s kým vyjednáváme, přistoupí na naši hru, že to jsou jediné dvě možnosti, tak si potom raději vybere tu zdánlivě lepší, která je však pro nás stále velice výhodná. Ta horší varianta zároveň slouží jako nátlak nebo forma výhrůžky.

Na našich kurzech vyjednávání seznamujeme účastníky s různými vyjednávacími strategiemi. Děláme to ze dvou důvodů. Jedním je, že tyto strategie může někdo zkoušet na nás. Druhým, že je stejně tak můžeme nasadit i my na protistranu. Samotná znalost strategií by nám ale nepomohla, pokud bychom proti nim neznali obranu. Z toho důvodu, si použití vyjednávacích strategií účastníci vyzkouší a nacvičí si i obranu proti nim.

Chcete se o vyjednávání dozvědět víc? Vyjednávání je náš život!

Chcete umět používat podobné vyjednávací postupy? Chcete se naučit číst v tom, co při vyjednávání naznačuje druhá strana? Rádi byste poznali, že druhá strana už vyjednává? Můžeme o tom diskutovat tady nebo vás rádi přivítáme na našich webových stránkách.

Zajímá vás oblast vyjednávání? Chcete se stát lepšími vyjednavači? Přejete si být v kontaktu s lidmi, pro které je vyjednávání koníčkem i prací? Máme pro vás nabídku podpory v teorii i v praxi.

Chcete-li se sami zlepšit ve vyjednávání, jsou pro vás připraveny kurzy vyjednávání v různých úrovních obtížnosti. Spojuje se v nich teorie s mnoha praktickými ukázkami. Na stránkách www.interquality.cz najdete všechny potřebné informace.

Chcete-li pomoci s reálným vyjednáváním nebo se chcete nechat při vyjednávání doprovázet nebo zcela zastupovat, tak můžete využít služby profesionálních vyjednavačů na www.vyjednavame.cz.

Máme rádi vyjednávání, a proto vám přinášíme reálné situace a náš komentář k tomu, jak je vidíme z našeho profesionálního pohledu. Zároveň nás potěší, pokud se o vyjednávání budete chtít dozvědět více nebo se v něm budete chtít zdokonalit. Upozorňujeme na to, že se jedná pouze o náš názor, založený na informacích z médií a zjednodušený pro potřeby tohoto článku.

Zpět

Kontakt

Miroslav Konopáč

606 748 820

© 2015 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode